کتاب آشنایی با وردپرس سطح مبتدی

کتاب آشنایی با وردپرس سطح مبتدی

برای راه اندازی یه سایت نیازی به یاد گرفتن دانش کدنویسی نیست. شما به راحتی میتونید با استفاده از CMS ها در عرض چند دقیقه یه سایت رو اجرا کنید. CMS که مخفف Content Management System و به فارسی سیستم مدیریت محتوا نامیده می شوند. مانند یه نرم افزار که روی سیستم خود نصب می کنید، به همان راحتی کار نصب و اجرای سایت شما رو به عهده می گیرد. 

سیستم های مدیریت محتوای  زیادی وجود داره که از نظر کاربردی میشه تو دسته بندیهای مختلفی اونها رو قراد داد.از سیستم های چند منظوره و معروفی که اکثرا از آنها استفاده می کنیم گرفته تا سیستم های فروشگاه ساز اختصاصی مانند opencart, prestashop, magento که تمرکز اونها روی ایجاد و راه اندازی فروشگاهها قرار داده شده و سیستم های کاربردی خاص دیگه ای که از حوصله این مقاله خارج است و برای هر کدام میشه کتاب ها و مقاله های بسیار زیادی  نوشت و انتشار داد ولی به طور کلی از 3 نوع محبوب و معروف اونها برای ایجاد سایت استفاده میشه که به ترتیب محبوبیت، راحتی استفاده و پشتیبانی می تونیم اونها رو دسته بندی کنیم.

  1. وردپرس 
  2. جوملا
  3. دروپال

محبوبیت وردپرس در سادگی و راحتی استفاده، رایگان بودن، پشتیبانی بسیار خوب و تعداد زیاد افزونه ها برای توسعه می باشد، که در این کتاب به نحوه ی استفاده و کار با وردپرس پرداخته می شود.

جوملا نیز از محبوبترین ها می باشد. این cms نیز رایگان می باشد. ولی از نظر کار کردن نسبت به وردپرس سخت تر می باشد. ولی تمام نکات مثبت وردپرس را دارا می باشد امکانات بسیار زیادی تو این برنامه قرار داده شده و گزینه خیلی خوبی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد. در کل ظاهری زیبا دارد و اگر کار کردن با اون رو یاد بگیرید و مهارت پیدا کنید عاشق اون خواهید شد.

دروپال گزینه سوم هست، دروپال از دوتای قبلی قدیمتر است. این cms نیز رایگان می باشد ولی نسبت به وردپرس و جوملا خشکتر هست و بیشتر کساییکه عاشق کدنویسی و برنامه نویسی هستند به آن روی می آورند زیر دروپال دست توسعه دهندگان را بسیار باز می گذارد. در عین اینکه این سیستم مدیریت محتوا قابلیت سرویس دهی زیادی دارد و بیشتر سازمان ها و مراکزی که وسعت زیادی دارند و همینطور حجم تبادل داده ای زیادی دارند از این سیستم استفاده می کنند.

شما می تونید بصورت رایگان این کتاب رو دانلود و مطالعه کنید.

اگه هر سئوال، پیشنهاد یا انتقادی دارید می تونید از طریق فرم تماس یا ایمیل مطرح کنید.

 

Free

Validity : Lifetime
Add To Cart
Powered by DigiCom
بالا