سال ها قبل فقط یه رویا داشتم. داشتن یه سایت بدون هیچ ایده ای.

تو اون موقع نه دانش کافی برای اجرای این رویا رو داشتم، نه انگیزه ای برای دنبال کردن این رویا و نه مرجع خوبی میشد پیدا کرد که تو این راه منو راهنمایی کنه.

فقط آرزوی داشتن یه سایت رو داشتم.

سال ها به همین منوال گذشت و من تنها از اینترنت برای گشت و گذار و دانلود استفاده می کردم، کاری که بسیاری از افراد انجام می دهند.

چند سال بعد با یه مقاله در مورد کسب درآمد توی اینترنت مواجه شدم .

این مقاله در مورد کسب و کار با عضویت تو سایت های کلیکی بود، توی مقاله یه محاسبه سرانگشتی راحت با کلیک کردن روی چند آگهی و درآمد خیلی خوب عنوان شده بود.

تو یکی از این  سایت ها عضو شدم و هر روز پشت کامپیوتر می نشستم و کارم شده بود دیدن آگهی و چک کردن مقدار پول ناچیزی که جمع شده بود.

منتظر بودم که به حد نصاب برسه تا اون مبلغ ناچیز رو برداشت کنم.

به زودی متوجه شدم که این فقط یه سرگرمی و هدر دادن وقت هست، درآمدی هم از این کار حاصل نمیشه.

 هم زمان توی چند سایت دیگه هم عضو شده بودم تا به اصطلاح درآمدم رو بیشتر کنم، یکی از این سایت ها خیلی وسوسه انگیز بود.سایتی که به ظاهر تبلیغات کلیکی انجام میداد ولی در اصل با استفاده از سرمایه و راه اندازی پروژه ها مبلغ قابل توجهی سود تحویل میداد. ته دلم میگفت که این سایت کارش ایراد داره ولی وقتی تعداد زیاد کابرانی که اعلام میکردند سود خیلی خوبی از سرمایه گذاری خودشون بدست آوردن رو مشاهده می کردم، به این فکر فرو رفتم که منم یه سرمایه گذاری کنم اگه جواب داد بازم انجام میدم.

تو اولین سرمایه گذاری سودی %60 درصدی دریافت کردم، با خوشحالی و بدون تردید مرحله بعدی سرمایه گذاری رو انجام دادم. ولی دقیقا همون موقع بعد از سرمایه گذاری با خودم گفتم که توی دام افتادم و دیگه کار تمومه و همون شد.

 بعد از اون تصمیم گرفتم که تا با دنیای کسب و کار اینترنتی آشنایی کامل پیدا نکردم هرگز شروع نکنم.

حال با کلی تجربه تلخ از قدم گذاشتن در دنیای اینترنت این سایت رو راه اندزی کردم تا بتوانم دانسته ها و تجربیاتم رو برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اختیار کسانی که میخواهند در این راه قدم بگذارند قرار دهم.

حدود 4 سال قبل سایت تولیدوب رو راه اندازی کردم، سعی می کنم با استفاده از تجربیات و آموخته هایم بتوانم راهنمای کسانی باشم که قصد دارند در این راه قدم بگذارند.

به امید موفقیت روز افزون همه دوستان و کارآفرینان.